תשובות לשאלות

שאלות על מוצרים

בכל קטגוריה תוכלו למצוא מוצרים שבחרנו עבורכם אחרי השוואה ומחקר. דאגנו שבכל קטגוריה יהיו מוצרים איכותיים ובסיסיים – וגם מוצרי פרימיום עם יותר תכונות. לבחירתכם – ההבדל במחיר הוא לא גבוה, ואתם יכולים להתפנק במוצרי פרימיום במחיר נמוך.

בוודאי! רוצים שני מקררים? אין בעיה! כיריים למטבח וכיריים למטבח שירות? מצוין!

בתוכנית בהרכבה אישית תוכלו לבחור איזה מוצרים שתרצו, ולהרכיב את התשלום החודשי שלכם כרצונכם.

בעת פתיחת הדלת של המדיח מופעל חיישן בטיחות שמפסיק מיידית את הפעלת המוצר כדי שלא יותז מים חמים על פני מפעיל המוצר. החיישן הנ"ל הוא בתקן וחברת אלקטריקל לא רשאית לנתק אותו. כל המכונות בשוק נמצאים תחת אותה מגבלה. אם אתם מכירים מדיח כלים שמותאם לשבת, המשמעות היא שבעליו הביאו טכנאי שביטל את החיישן.

שאלות על שירות והתקנה

אם המוצר לא עובד עליך לבדוק האם הוא מחובר לחשמל. במקרה של הפסקת חשמל כאשר יש מגן ברקים יתכן שהמתח למכשיר יעלה אחרי 5 דקות. אם עדיין המכשיר לא עובד יש להתקשר למספר 03-9270555 כדי לתאם מועד לביקור טכנאי.

בעת מעבר דירה עליך לעדכן את החברה בכתובת החדשה כדי שהאחריות שלנו תמשיך איתך. זכור, באחריותך להעביר את המוצר בצורה בטוחה וללא נזקים.

לפני ההזמנה עליך לוודא שבדקת את מידות המוצר והוא עובר את הפתחים, חדרי המדרגות והמעלית שבהם הוא נדרש לעבור. יתכנו עלויות נוספות אם המוצר לא עביר בצורה רגילה. בנוסף עליך לוודא הכנה בבית מבחינת תשתיות חשמל, כניסת מים, יציאת מים, ואוורור – לכל מוצר על פי מה שנדרש. אם את/ה לא בטוח/ה, יש לשלוח הודעה אלינו (ניתן לשלוח לנו כאן) ונציג יחזור אליך על מנת לוודא שלא יהיו תקלות בהתקנה.

לאחר ביצוע העסקה באתר, יגיע אליך שליח של החברה לחתום על המסמכים אותם מילאת באינטרנט. לאחר החתימה, לא נדרשת נוכחות של מבצע העסקה בעת ההתקנה. חובה שתהיה נוכחות של אדם מגיל 16 ומעלה בעת ההתקנה.

כן. יש לכתוב בעת ביצוע ההזמנה שנדרש לאסוף מוצר ישן.

ניתן לערוך את העסקה באתר כרגיל, ולבחור בטופס פרטי ההובלה תאריך משוער. נציג של חברת ההובלה יתקשר אליכם לפני המועד לוודא אתכם האם לקבוע את ההובלה בתאריך המשוער או שאתם מעוניינים לקבוע תאריך חדש.

ב – 5 שנים הבאות את/ה יכול "לישון בשקט". השירות כולל הובלה, הרכבה, ואחריות למשך 5 שנים.

השירות כולל אחזקת שבר כתוצאה משימוש סביר. האחריות אינה כוללת תיקוני שבר עקב נזק שהוא תוצאה זדון, או הפעלת המוצר בניגוד להוראות היצרן.

באחריותך לוודא של התשתיות לחיבור המכשיר לטובת הפעלתו התקינה, קיימים בדירה.

שאלות על ביצוע העסקה

לאחר ביצוע העסקה באתר, יגיע אליך שליח של החברה לחתום על המסמכים אותם מילאת באינטרנט. לאחר החתימה, לא נדרשת נוכחות של מבצע העסקה בעת ההתקנה. חובה שתהיה נוכחות של אדם מגיל 16 ומעלה בעת ההתקנה.